Spravodajstvo

Spravodajstvo

Týždenný nestranný spravodajský súhrn z celého stredného Slovenska. Jednotlivé reportáže mapujú objektívne udalosti regiónu, kultúry a športu, ktoré zabezpečujú profesionálni spravodajcovia z Oravy, Liptova, Žilinského kraja, Detvy, Lučenca, Rimavskej Soboty a Banskej Bystrice.

Zobraziť viac
Téma týždňa

Top téma

Diskusná relácia na dôležitú tému týždňa so zaujímavými hosťami. Relácia sa témou opiera o spravodajský príspevok, ktorý sa svojím obsahom viaže na aktuálne udalosti týždňa. Striedajúce sa moderátorky svojím osobným prístupom a spracovaním informácií vnášajú hlbší pohľad do danej udalosti či problému.

Zobraziť viac
Publicistika

Úradné hodiny

Publicistická relácia o praktických radách pre občana v štátnej legislatíve. Relácia otvára témy týkajúce sa vzťahu občana s úradmi. Podáva konkrétne rady a orientáciu v spleti legislatívnych úkonov a nových vyhlášok. Renomovaných odborníkov, ako hostí relácie, si pozýva moderátor Peter Gogola.

Zobraziť viac
Rozhovor

Coffee Stories

Relácia o osobnostiach pôsobiacich v rôznych oblastiach, dôležitý je mladistvý drive a klobúk plný nápadov. Reláciu moderuje študentka herectva Lea Matalíková.

Zobraziť viac
Osobnosti

Cesty života

Relácia, ktorá sa stala v rámci súčasného boomu rôznych talkshow na Slovensku jednou z tých, ktoré idú hlbšie v skúmaní a poznávaní životných skúseností. Renomovaný moderátor a herec Igor Šimeg vedie rozhovory s významnými hosťami o ich osobných cestách životom, ktoré motivujú diváka k poznaniu a úspechu. Snahou tvorcov je vytvárať inšpiratívny zdroj, motiváciu aj zároveň byť aspoň drobným ocenením osobností Slovenska, ktoré dokázali častokrát neočakávaným obratom posunúť nielen samotného človeka, ale aj výrazne zviditeľniť rodinné striebro slovenského naturelu a poznania ďaleko za hranicami nášho regiónu.

Zobraziť viac
Domáci miláčikovia

Nemí pacienti

Štvornohí miláčikovia sa už dávno stali neodmysliteľnými členmi mnohých domácnosti. Viete, ako sa o nich máte starať, čím ich nakŕmiť a ako sa s nimi hrať. Ale viete, ako ich dobre vychovať, aké choroby môžu prenášať a na aké zdravotné riziká by ste mali myslieť? Relácia Nemí pacienti Vám pravidelne poskytne odborné odpovede. Sprevádzať vás bude moderátorka Zuzana Sucháň Filipková, vojenský veterinár MVDr. Juraj Sliz a fenka Pille.

Zobraziť viac
Hudba

Capella

Hudobná relácia, ktorá predstavuje hudobníkov, spevákov a kapely - či už začínajúce alebo už dostatočne známe. Zaujímavé rozhovory s hosťami vedú známe osobnosti slovenskej hudobnej scény Marián Greksa a Radovan Oravkin. Každý z nich zastupuje svoju vekovú kategóriu hudobníkov, poslucháčov a divákov hudobných žánrov. Rozhovory prelínajú videoklipy alebo záznamy z koncertov a vystúpení.

Zobraziť viac
Gastronómia

U Walrusa

V relácii U Walrusa divákom prinesieme domácky pohľad na svetovú kuchyňu a ukážeme, že aj za menší peniaz sa dá vytvoriť zaujímavé a nadmieru chutné funky jedlo. Muzikant Buko prešiel kus sveta, aby divákom predviedol to najlepšie, čo na svojich cestách zažil z gastronomickej ulice.

Zobraziť viac
Cestovanie

Výletníci

Turisticko-historicko kultúrny magazín, ktorý mapuje zaujímavé miesta regiónu a podáva ucelený obraz o možnostiach športu a relaxu s konkrétnym nacenením 2-dňového pobytu. Moderátorka Petra Sabová na vlastnej koži zažíva adrenalín, pohodu aj luxus, ktoré Slovensko vo svojej nádhernej krajine poskytuje.

Zobraziť viac
Dokument

Krajania

Krátky dokument, ktorý predstavuje osobitý pohľad do života Slovákov žijúcich v zahraničí. Využíva pritom všetky dostupné moderné komunikačné prostriedky vrátane sociálnych sietí a mobilných zariadení v novátorskom prístupe pohľadu na krátky dokument.

Zobraziť viac

Art

V relácii ART vám prinášame študentské, profesionálne, ale aj amatérske filmy rôznych žánrov a záznamy koncertov či iných kultúrnych podujatí. Vzhľadom na vysielacie práva je možné reláciu vzhliadnuť len vo vysielaní.

Zobraziť viac
Životný štýl

Ekodomácnosť

Bezpečné životné prostredie, ekologické trendy a zdravý životný štýl. Tomu všetkému a mnohému ďalšiemu sa venuje relácia Ekodomácnosť, v ktorej vám ukážeme ako zdravo a ekologicky žiť.

Zobraziť viac

Glamour

Glamour je relácia o komplexnej príprave na spoločenské udalosti. Odborníci na módne trendy, oblečenie, vizáž ale aj na tanec či bontón, ktorý k tomu neodmysliteľne patrí, prinesú divákom k príležitostiam plesov, majálesov, svadieb a stužkových slávností všetko, čo im pomôže stať sa neprehliadnuteľnou hviezdou spoločenskej udalosti.

Zobraziť viac
Zo zákulisia

Backstage

Relácia, vďaka ktorej nahliadnete do zákulisia Stredoslovenskej televízie.  Zistíte čo nové a zaujímavé pre vás pripravujeme a tiež bližšie spoznáte našich moderátorov a redaktorov.

Zobraziť viac
Zdravie

Zdravý život

Relácia o cvičení a zdravom životnom štýle. Známa cvičiteľka Zuzana prináša na obrazovky našej televízie súbor cvičení pre možnosti cvičiť v každom domácom prostredí v programe rozvíjajúcom ducha aj telo.

Zobraziť viac
Talkshow

Ako sa do hory volá

Talkshow Ako sa do hory volá je zábavná relácia, v ktorej dvaja hostia rozprávajú o svojom vzťahu k prírode a lesom. Show sprevádza živá kapela, je doplnená video anketou vtipných otázok obyvateľom mesta. Ako sa do hory volá je prvý projekt zameraný zábavnou formou na prírodu a ľudí spätých s lesom a lesníctvom.

Zobraziť viac