O nás

Naša regionálna televízia je zameraná na televíznu tvorbu, ktorá vychádza z potrieb regiónu stredného Slovenska. Spravodajcovia z Oravy, Žiliny, Čadce, Martina, Banskej Bystrice, Zvolena, Liptovského Mikuláša, Žiaru nad Hronom, Banskej Štiavnice, Kremnice, Rimavskej Soboty a Lučenca vám každý týždeň prinesú informácie o vašich podujatiach. S informáciami pracujeme bez politického tlaku s najväčšou obozretnosťou a objektivitou v snahe priniesť riešenie a pozitívny dopad.
Naša programová štruktúra je bohatá smerom k divákovi rôzneho veku a záberu záujmov od spravodajstva, cez kultúru, spoločenské dianie, šport, hudbu a vzdelanie, ktorú každý týždeň pripravujú renomovaní redaktori, umelci s bohatou skúsenosťou na mediálnom poli. Už v súčasnosti riešime prieniky televízneho formátu, internetu a sociálnych sietí, aby sme svoj program a vplyv kultúry priniesli aj mladej generácii.
Naším cieľom na tomto mediálnom stupni regionálnej televízie je pozdvihnúť kultúru sociálneho vedomia občana a sebavedomie regiónu.

Sme Stredoslovenská televízia a sme tu pre vás.

NÁŠ TÍM

Michaela Sabov Tettingerová

Šéfredaktorka, moderátorka

Absolventka filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici, členka Únie televíznych tvorcov. Začínala v Animovanom filme Slovenskej Filmovej Tvorby Bratislava, neskôr pracovala v detskej redakcii Slovenskej televízie, v štúdiu International Cartoon Company, následne ako tvorca dokumentárnej tvorby a publicistickej relácie pre regionálne štúdio STV v Banskej Bystrici. Jej koníčkom je tvorba sklenených vitráží. Medzi jej významné diela patrí zreštaurovaná sklenená kupola v Mühlsteinovom dome – Radnici v Banskej Bystrici.

Zobraziť viac

Zuzana Sucháň Filipková

Moderátorka, redaktorka

S prácou v médiách sa stretla prvýkrát už v 13-tich rokoch, kedy začínala ako detský moderátor v Rádiu Lumen. Po štúdiu na Univerzite Mateja Bela v odbore ekonómie a správy prijala ponuku na post redaktorky spravodajstva v regionálnej televízii Hronka. Potom sa venovala rodine a z materskej dovolenky prišla do SSTV. Venuje sa príprave reportáží a koncepcii spravodajstva, taktiež pripravuje štúdiové rozhovory. Svoj voľný čas venuje predovšetkým dvom synčekom.

Zobraziť viac

Rado Oravkin

Moderátor, produkčný

Zakladajúci člen kapely Rock Reunion, hudbe sa venuje posledných 10 rokov ako hudobník, producent a skladateľ. Svoje predošlé organizačné skúsenosti z hudobnej sféry, ale aj z telekomunikačného prostredia, kde pracoval v manažérskej funkcii, využíva u nás ako produkčný a moderátor. V Stredoslovenskej televízii moderuje a pripravuje hudobnú reláciu Capella.

Zobraziť viac

Milan Mojžiš

Kameraman, strihač, technik

Absolvent dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Jeho technické zručnosti zabezpečujú audiovizuálny chod štúdia. Je hlavným kameramanom a strihačom našich relácií, no nebojí sa ani zašpiniť si ruky ťažkou prácou v štúdiu pri stavbe scén a kulís. Vo voľnom čase sa venuje najmä rodine a tvorbe videí.

Zobraziť viac

Buko Walrus

Moderátor

Foodie, food blogger, moderátor, učiteľ, hudobník. V každom z týchto nádherných povolaní som sa našiel a denne sa v nich aj naďalej hľadám. Vždy je čo preskúmať, vždy je dostatok vecí, ktoré sa človek celý život učí a ja som sa rozhodol skladať svoju osobnú mozaiku na týchto základoch. V relácii U Walrusa vám prinášam svoj pohľad na svet cez domácky svetom šmrncnuté jedlá a nápoje. Teším sa teda na spoločné učenie sa. A milujem Arnolda Schwarzeneggera.

Zobraziť viac

Zuzana Ševčíková

Moderátorka

Rozhlasová a televízna moderátorka a redaktorka, moderátorka spoločenských podujatí. V médiách pracuje od roku 2006. Začínala v komerčných rádiách v Rádiu Rebecca a v Rádiu One. Od roku 2010 pôsobí v RTVS, najskôr ako redaktorka spravodajstva, neskôr moderátorka. Dnes ako externá publicistka. V Stredoslovenskej televízii moderuje reláciu Top téma.

Zobraziť viac

Petra Sabová

Moderátorka

Absolventka herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici. V súčasnosti hosťuje v Divadle Jána Palárika v Trnave, predtým v Mestskom divadle v Brne. Jej doménou je spev šansónov, zároveň vystupuje so svojou kapelou. Od roku 2016 pôsobí pedagogicky na literárno-dramatickom odbore Základnej umeleckej školy na Mozartovej ulici v Trnave. Okrem moderovania momentálne pracuje aj na vlastnej hudobnej tvorbe.

Zobraziť viac

Igor Šimeg

Moderátor

Herec, muzikálový a operetný spevák, šansoniér a pedagóg. Po absolvovaní štúdia herectva na VŠMU v Bratislave sa stal sólistom spevohry Novej scény v Bratislave. Je jedným zo zakladajúcich profesorov hudobno-dramatického odboru na Konzervatóriu v Bratislave, zakladajúci pedagóg muzikálovej interpretácie na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Hosťuje ako sólista v Divadle Nová scéna v Bratislave a je zakladateľ Mestského hudobného divadla v Banskej Bystrici.

Zobraziť viac

Peter Gogola

Moderátor

Bývalý komunálny politik, žurnalista, moderátor, riaditeľ vydavateľstva, šéfredaktor časopisu LES a amatérsky muzikant (hrá na bicích nástrojoch). V Stredoslovenskej televízii moderuje reláciu Úradné hodiny a vlastnú talkshow Ako sa do hory volá, zameranú na lesnícke témy a vzťah k lesu a prírode.

Zobraziť viac

Martin Šajgalík

Moderátor

Už počas štúdia herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici sa začal venovať médiám a počas niekoľkých rokov si vyskúšal prácu redaktora regionálneho spravodajstva v Slovenskej televízii. Venoval sa dabingu, moderoval diskusnú reláciu v TV LUX a nakoniec sa stal moderátorom a redaktorom v Rádiu LUMEN.
V Stredoslovenskej televízii moderuje hlavnú spravodajskú reláciu Spravodajstvo.

Zobraziť viac

Stredoslovenská televízia vysiela bezplatne 24 hodín denne. Naladiť si nás môžete prostredníctvom operátorov Magio, Antik a Vnet. Na rozširovaní dostupnosti neustále pracujeme.