O nás

Naša regionálna televízia je zameraná na televíznu tvorbu, ktorá vychádza z potrieb regiónu stredného Slovenska. Spravodajcovia z Oravy, Žiliny, Čadce, Martina, Banskej Bystrice, Zvolena, Liptovského Mikuláša, Žiaru nad Hronom, Banskej Štiavnice, Kremnice, Rimavskej Soboty a Lučenca vám každý týždeň prinesú informácie o vašich podujatiach. S informáciami pracujeme bez politického tlaku s najväčšou obozretnosťou a objektivitou v snahe priniesť riešenie a pozitívny dopad.
Naša programová štruktúra je bohatá smerom k divákovi rôzneho veku a záberu záujmov od spravodajstva, cez kultúru, spoločenské dianie, šport, hudbu a vzdelanie, ktorú každý týždeň pripravujú renomovaní redaktori, umelci s bohatou skúsenosťou na mediálnom poli. Už v súčasnosti riešime prieniky televízneho formátu, internetu a sociálnych sietí, aby sme svoj program a vplyv kultúry priniesli aj mladej generácii.
Naším cieľom na tomto mediálnom stupni regionálnej televízie je pozdvihnúť kultúru sociálneho vedomia občana a sebavedomie regiónu.

Sme Stredoslovenská televízia a sme tu pre vás.

NÁŠ TÍM

Michaela Sabov Tettingerová

Šéfredaktorka, moderátorka

Absolventka filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici, členka Únie televíznych tvorcov. Pôsobila v Animovanom filme Slovenskej Filmovej Tvorby Bratislava, neskôr v detskej redakcii Slovenskej televízie, v štúdiu International Cartoon Company, následne v regionálnom štúdiu STV v Banskej Bystrici. Jej koníčkom je tvorba sklenených vitráží. Medzi jej významné diela patrí zreštaurovaná sklenená kupola v Mühlsteinovom dome – Radnici v Banskej Bystrici.

Zobraziť viac

Zuzana Sucháň Filipková

Moderátorka, redaktorka

S prácou v médiách sa stretla prvýkrát už v 13-tich rokoch, kedy začínala ako detský moderátor v Rádiu Lumen. Po štúdiu na Univerzite Mateja Bela pracovala ako redaktorka spravodajstva v regionálnej televízii. Venuje sa príprave reportáží a koncepcii spravodajstva, taktiež pripravuje štúdiové rozhovory. Svoj voľný čas venuje predovšetkým dvom synom.

Zobraziť viac

Rado Oravkin

Moderátor

Zakladajúci člen kapely Rock Reunion, hudobník, producent a skladateľ. Svoje predošlé organizačné skúsenosti z hudobnej sféry, ale aj z telekomunikačného prostredia, kde pracoval v manažérskej funkcii.
V Stredoslovenskej televízii pracuje ako produkčný a moderuje hudobnú reláciu Capella.

Zobraziť viac

Buko Walrus

Moderátor

Foodie, food blogger, moderátor, učiteľ, hudobník. V každom z týchto nádherných povolaní sa našiel a denne sa v nich aj naďalej hľadá. Vždy je čo preskúmať, vždy je dostatok vecí, ktoré sa človek celý život učí. V relácii U Walrusa vám prináša svoj pohľad na svet cez domácky svetom šmrncnuté jedlá a nápoje.
A miluje Arnolda Schwarzeneggera.

Zobraziť viac

Lea Matalíková

Moderátorka

Rodáčka z Levoče. Vyštudovala herectvo na Konzervatóriu J.L.Bellu v Banskej Bystrici. V súčasnosti študuje herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici.  Zbožňuje jógu, šport a večery s priateľmi strávené hraním spoločenských hier. Srdcovou záležitosťou je folklór a šitie, zatiaľ na amatérskej úrovni.
V Stredoslovenskej televízii moderuje reláciu Coffee Stories.

Zobraziť viac

Igor Šimeg

Moderátor

Herec, muzikálový a operetný spevák, šansoniér a pedagóg. Po štúdiu herectva na VŠMU v Bratislave sa stal sólistom spevohry Novej scény v Bratislave. Jeden zo zakladajúcich profesorov hudobno-dramatického odboru na Konzervatóriu v Bratislave, zakladajúci pedagóg muzikálovej interpretácie na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Hosťuje ako sólista v Divadle Nová scéna v Bratislave a je zakladateľ Mestského hudobného divadla v Banskej Bystrici.

Zobraziť viac

Stredoslovenská televízia vysiela bezplatne 24 hodín denne. Naladiť si nás môžete prostredníctvom operátorov Magio, Antik, Orange, Slovanet, Vnet a prostredníctvom DVB-T.