O nás

Sme Stredoslovenská televízia a sme tu pre vás

Naša regionálna televízia je zameraná na televíznu tvorbu,ktorá vychádza z potrieb regionu Stredného Slovenska. Spravodajci z Oravy, Žiliny, Čadce, Martina, Banskej Bystrice, Zvolena, Liptovského Mikuláša, Žiaru nad Hronom, Banskej Štiavnice, Kremnice, Rimavskej Soboty a Lučenca Vám každý týždeň prinesú informácie o Vašich podujatiach. S informáciami pracujeme bez politického tlaku s najvačšou obozretnosťou a objektivitou v snahe priniesť riešenie a pozitívny dopad.
Naša programová štruktúra je bohatá smerom k divákovi rôzneho veku a záberu záujmov od spravodajstva, cez kultúru, spoločenské dianie, šport, hudbu a vzdelanie, ktorú každý týždeň pripravujú renomovaní redaktori, umelci s bohatou skúsenosťou na mediálnom poli. Už v súčasnosti riešime prieniky televízneho formátu, internetu a sociálnych sietí, aby sme svoj program a vplyv kultúry priniesli aj mladej generácii.
Našim cieľom na tomto mediálnom stupni regionálnej televízie je pozdvihnúť kultúru sociálneho vedomia občana a sebavedomie regionu. Sme Stredoslovenská televízia a sme tu pre Vás.


Náš tím

Michaela Sabov Tettingerová

Šéfredaktorka

Svoju kariéru začínala v Animovanom filme Slovenskej Filmovej Tvorby Bratislava, neskôr pracovala v detskej redakcii Slovenskej televízie v Bratislave, v štúdiu International Cartoon Company, niekoľko rokov ako samostatný tvorca dokumentárnej tvorby a publicistickej relácie pre regionálne štúdio verejnoprávnej televízie v Banskej Bystrici. Je absolventkou filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici a členkou Únie televíznych tvorcov. Svoju filmovú a televíznu tvorbu prelína s tvorbou sklenených vitráží. Medzi jej významné diela patrí zreštaurovaná sklenená kupola v Mühlsteinovom dome – Radnici v Banskej Bystrici.

Zuzana Sucháň Filipková

Moderátorka, redaktorka

S prácou v médiách sa stretla prvý krát už v 13tich rokoch, kedy začínala ako detský moderátor v Rádiu Lumen. Po štúdiu na Univerzite Mateja Bellu v odbore Ekonómie a Správy prijala ponuku redaktorky spravodajstva v regionálnej televízii Hronka. Potom sa venovala rodine a z materskej dovolenky prišla do SSTV. Venuje sa príprave reportáží a koncepcii spravodajstva, taktiež pripravuje štúdiové rozhovory. Svoj voľný čas venuje predovšetkým dvom synčekom.

Milan Mojžiš

Kameraman, strihač, technik

Absolvent dokumentárnej tvorby na Akadémií umení v Banskej Bystrici. Jeho technické zručnosti zabezpečujú audiovizuálny chod štúdia. Je hlavným kameramanom a strihačom našich relácií, no nebojí sa ani zašpiniť si ruky ťažkou prácou v štúdiu pri stavbe scén a kulís. Vo voľnom čase sa venuje najmä rodine a tvorbe videí.

Rado Oravkin

Moderátor, produkčný

Zakladajúci členom kapely Rock Reunion, hudbe sa venuje posledných 10 rokov ako hudobník, producent a skladateľ. Svoje predošlé organizačné skúsenosti z hudobnej sféry, ale aj z telekomunikačného prostredia, kde pracoval v managerskej funkcii využíva u nás ako produkčný a moderátor.

Marián Greksa

Moderátor

Marián Greksa – spevák, hudobník, textár a moderátor. Bývalý člen hudobných skupín Demikát, Modus, Janek Ledecký band. Účinkoval v muzikáloch Hamlet, Krysař, Kleopatra, Galilei, Agent Krowiak, či Rómeo a Júlia. V súčastnosti spieva v kapelách Modus Memory a Marián Greksa a Delykvenc.