O nás

Sme Stredoslovenská televízia a sme tu pre vás

Naša regionálna televízia je zameraná na televíznu tvorbu, ktorá vychádza z potrieb regiónu stredného Slovenska. Spravodajcovia z Oravy, Žiliny, Čadce, Martina, Banskej Bystrice, Zvolena, Liptovského Mikuláša, Žiaru nad Hronom, Banskej Štiavnice, Kremnice, Rimavskej Soboty a Lučenca vám každý týždeň prinesú informácie o vašich podujatiach. S informáciami pracujeme bez politického tlaku s najväčšou obozretnosťou a objektivitou v snahe priniesť riešenie a pozitívny dopad.
Naša programová štruktúra je bohatá smerom k divákovi rôzneho veku a záberu záujmov od spravodajstva, cez kultúru, spoločenské dianie, šport, hudbu a vzdelanie, ktorú každý týždeň pripravujú renomovaní redaktori, umelci s bohatou skúsenosťou na mediálnom poli. Už v súčasnosti riešime prieniky televízneho formátu, internetu a sociálnych sietí, aby sme svoj program a vplyv kultúry priniesli aj mladej generácii.
Naším cieľom na tomto mediálnom stupni regionálnej televízie je pozdvihnúť kultúru sociálneho vedomia občana a sebavedomie regiónu. Sme Stredoslovenská televízia a sme tu pre vás.


Náš tím

Michaela Sabov Tettingerová

Šéfredaktorka

Svoju kariéru začínala v Animovanom filme Slovenskej Filmovej Tvorby Bratislava, neskôr pracovala v detskej redakcii Slovenskej televízie v Bratislave, v štúdiu International Cartoon Company, niekoľko rokov ako samostatný tvorca dokumentárnej tvorby a publicistickej relácie pre regionálne štúdio verejnoprávnej televízie v Banskej Bystrici. Je absolventkou filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici a členkou Únie televíznych tvorcov. Svoju filmovú a televíznu tvorbu prelína s tvorbou sklenených vitráží. Medzi jej významné diela patrí zreštaurovaná sklenená kupola v Mühlsteinovom dome – Radnici v Banskej Bystrici.

Kontakt: michaela.tettingerova@stredoslovenska.tv

Zuzana Sucháň Filipková

Moderátorka, redaktorka

S prácou v médiách sa stretla prvýkrát už v 13-tich rokoch, kedy začínala ako detský moderátor v Rádiu Lumen. Po štúdiu na Univerzite Mateja Bela v odbore ekonómie a správy prijala ponuku na post redaktorky spravodajstva v regionálnej televízii Hronka. Potom sa venovala rodine a z materskej dovolenky prišla do SSTV. Venuje sa príprave reportáží a koncepcii spravodajstva, taktiež pripravuje štúdiové rozhovory. Svoj voľný čas venuje predovšetkým dvom synčekom.

Rado Oravkin

Moderátor, produkčný

Zakladajúci člen kapely Rock Reunion, hudbe sa venuje posledných 10 rokov ako hudobník, producent a skladateľ. Svoje predošlé organizačné skúsenosti z hudobnej sféry, ale aj z telekomunikačného prostredia, kde pracoval v manažérskej funkcii, využíva u nás ako produkčný a moderátor.

Milan Mojžiš

Kameraman, strihač, technik

Absolvent dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Jeho technické zručnosti zabezpečujú audiovizuálny chod štúdia. Je hlavným kameramanom a strihačom našich relácií, no nebojí sa ani zašpiniť si ruky ťažkou prácou v štúdiu pri stavbe scén a kulís. Vo voľnom čase sa venuje najmä rodine a tvorbe videí.

Buko Walrus

Moderátor

Foodie, food blogger, moderátor, učiteľ, hudobník. V každom z týchto nádherných povolaní som sa našiel a denne sa v nich aj naďalej hľadám. Vždy je čo preskúmať, vždy je dostatok vecí, ktoré sa človek celý život učí a ja som sa rozhodol skladať svoju osobnú mozaiku na týchto základoch. V relácii U Walrusa vám prinášam svoj pohľad na svet cez domácky svetom šmrncnuté jedlá a nápoje. Teším sa teda na spoločné učenie sa. A milujem Arnolda Schwarzeneggera.

Zuzana Ševčíková

Moderátorka

Rozhlasová a televízna moderátorka a redaktorka, moderátorka spoločenských podujatí. V médiách pracuje od roku 2006. Začínala v komerčných rádiách v Rádiu Rebecca a v Rádiu One. Od roku 2010 pôsobí v RTVS, najskôr ako redaktorka spravodajstva, neskôr moderátorka. Dnes ako externá publicistka. V Stredoslovenskej televízii moderuje reláciu Top téma.

Igor Šimeg

Moderátor

Herec, muzikálový, ako aj operetný spevák, šansoniér a pedagóg, ktorý sa s prirodzenou ľahkosťou pohybuje medzi hudobnými žánrami od popu cez muzikály a operety, v ktorých účinkoval, až po šansón. Roku 1981 absolvoval štúdium herectva na VŠMU v Bratislave a stal sa sólistom spevohry Novej scény v Bratislave. Je držiteľom mnohých ocenení a jedným z piatich zakladajúcich profesorov hudobno-dramatického odboru na Konzervatóriu v Bratislave, zakladajúci pedagóg muzikálovej interpretácie na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Taktiež hosťuje ako sólista v RedCat Cabaret, v Divadle Nová scéna v Bratislave a je zakladateľ Mestského hudobného divadla v Banskej Bystrici.

Petra Sabová

Moderátorka

Petra Sabová absolvovala v roku 2014 štúdium herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Venuje sa herectvu – v súčasnosti hosťuje v Divadle Jána Palárika v Trnave, predtým v Mestskom divadle v Brne. Jej doménou je spev šansónov, zároveň vystupuje so svojou  kapelou. Od roku 2016 pôsobí pedagogicky na literárno-dramatickom odbore Základnej umeleckej školy na Mozartovej ulici v Trnave. Momentálne pracuje aj na vlastnej hudobnej tvorbe. Petra sa taktiež venuje moderátorskej činnosti.

Veronika Slamková

Moderátorka

Veronika Slamková je absolventkou Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici, kde momentálne pokračuje v doktorandskom štúdiu. Herectvu sa aktívne venuje ako členka umeleckého súboru Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Okrem toho pôsobí ako moderátorka, speváčka v kapele Gatsby Sounds a v neposlednom rade ako pedagóg študentov hudobno-dramatického odboru na Súkromnom konzervatóriu vo Zvolene.

Peter Gogola

Moderátor

Bývalý komunálny politik, žurnalista, moderátor, riaditeľ vydavateľstva, šéfredaktor časopisu LES a amatérsky muzikant (hrá na bicích nástrojoch). V Stredoslovenskej televízii moderuje reláciu Úradné hodiny a vlastnú talkshow Ako sa do hory volá, zameranú na lesnícke témy a vzťah k lesu a prírode.

Martin Šajgalík

Moderátor

Už počas štúdia herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici sa začal venovať médiám a počas niekoľkých rokov si vyskúšal prácu redaktora regionálneho spravodajstva v Slovenskej televízii, pričuchol k dabingu v banskobystrickom štúdiu, moderoval diskusnú reláciu v TV LUX, no nakoniec sa rozhodol pre pôsobenie v rozhlase a stal sa moderátorom a redaktorom v Rádiu LUMEN. Momentálne pôsobí ako vedúci redakcie tejto slovenskej katolíckej rozhlasovej stanice.
V Stredoslovenskej televízii moderuje hlavnú spravodajskú reláciu Spravodajstvo.

Marián Greksa

Moderátor

Marián Greksa – spevák, hudobník, textár a moderátor. Bývalý člen hudobných skupín Demikát, Modus, Janek Ledecký band. Účinkoval v muzikáloch Hamlet, Krysař, Kleopatra, Galilei, Agent Krowiak, či Rómeo a Júlia. V súčasnosti spieva v kapelách Modus Memory a Marián Greksa a Delykvenc.

Soňa Valocká

Dokumentaristka, moderátorka

Absolventka Akadémie umení, odbor Dokumentárna tvorba. Už počas školy externe prispievala do verejnoprávnej STV. Po ukončení štúdia pracovala v regionálnych televíziách. Okrem moderovania spravodajstva sa venovala prevažne výrobe krátkych dokumentárnych filmov o zaujímavých osobnostiach nášho regiónu. Pracovala aj v TV Markíza ako redaktorka. Svoje skúsenosti odovzdávala žiakom v ZUŠ Turčianske Teplice. V Stredoslovenskej televízii sa podieľa na výrobe relácie Krajania.